31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ, İSTANBUL

İlk kez ayrı bir fuar olarak düzenlenen PROMOGIFT İstanbul, katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı

Her sektörden ve her ölçekten tüm işletmelerin farklı ihtiyaçlarına yönelik tanıtım ve promosyon çözümleri sunan PROMOGIFT İstanbul, bu yıl ilk kez ayrı bir fuar olarak düzenlendi. Promosyon sektörünün bütün paydaşlarını uluslararası ölçekli bir fuar altında buluşturma hedefiyle yola çıkan PROMOGIFT İstanbul’u, dört gün boyunca 5.031 profesyonel ziyaret etti. Toplam ziyaretçi sayısını yüzde 46 arttırmayı başaran fuarın, katılımcı ve ziyaretçileri, PROMOGIFT İstanbul 2023’ten oldukça memnun ayrıldı. Promosyon sektörünün Tüyap Beylikdüzü’ndeki sonraki buluşması 31 Ekim – 03 Kasım 2024 tarihlerinde olacak.

Promosyon sektörünün yerli firmaları, yurt içi ve yurt dışında yeni ticaret ve satış kanalları açarak, milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip promosyon pazarından daha fazla pay almak üzere, bu yıl ilk kez ayrı bir fuar olarak kapılarını açan PROMOGIFT İstanbul’da buluştu. Türkiye’nin yanı sıra onlarca farklı ülkeden de doğrudan satın almacıları ağırlayan fuara en çok yabancı ziyaretçi sırasıyla Gürcistan, Bulgaristan, KKTC, İspanya, İtalya, Libya, Almanya, Arnavutluk, Irak ve Kosova'dan geldi.

Çoğunluğu yerli üretici 100’ün üzerinde markanın katıldığı fuarda; “Kurumsal Tanıtım Ürünleri”, “Promosyon Baskı Sistemleri”, “Kurumsal Tekstil Ürünleri”, “Hediyelik Eşyalar”, “Kırtasiye & Ofis Aksesuarları”, “Teknoloji & Elektronik Eşya”, “Matbaa Ürünleri” ve “Geri Dönüşümlü Ürünler” ana kategorilerinde binlerce yeni ürün bir arada sergilendi.

Karatemiz; “PROMOGIFT İstanbul 2023, promosyon sektörünün ticaret ufkunu genişletti”

Tarsus Türkiye ile birlikte bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri PROMOGIFT İstanbul 2023’ün kendisinden bekleneni fazlasıyla verdiğini söyleyen PROMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, “Aralarında dernek üyelerimizin de olduğu katılımcı firmalar, dört gün boyunca 5 binin üzerinde iş insanıyla bir araya geldi. Fuara yurt dışından doğrudan satın almacı konumunda 364 ziyaretçi geldi. Önemli ticaret anlaşmaları ve satın almalar yapıldı. Sektör olarak 1 milyar dolarlık ihracat hedefimiz bulunuyor. PROMOGIFT İstanbul 2023, bu hedefe ulaşmada önemli bir basamak oldu” dedi.  

Ayrı bir fuar olarak düzenlendiği ilk yılda, katılımcı ve ziyaretçilerini memnun etmeyi başaran PROMOGIFT İstanbul’un sonraki buluşması, 31 Ekim – 03 Kasım 2024 tarihlerinde yine Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul ile birlikte Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek.