31 EKİM – 03 KASIM 2024, TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ, İSTANBUL

PROMOSYON FİRMALARI, YENİ BAĞLANTILAR İÇİN EYLÜL’Ü BEKLİYOR

Firmaların tanıtım ve reklam ürünleri ihtiyaçlarına tek adresten çözüm sunmayı hedefleyen PROMOGIFT İstanbul, 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek. Tarsus Fuarcılık ile iş birliği kapsamında bu yıl ilk kez ayrı bir fuar olarak gerçekleştirecekleri organizasyon hakkında açıklamalarda bulunan PROMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, “Sektör olarak 2023’ü 1 milyar dolarlık ihracatla kapatmayı hedefliyoruz. Yurt içi ve yurt dışından binlerce doğrudan satın almacının geleceği PROMOGIFT İstanbul, promosyon firmalarımıza yeni bağlantı fırsatları yaratacak. Fuarın, ihracat hedefimize milyonlarca dolarlık katkı sağlamasını öngörüyoruz” dedi.

En çok ihracat Avrupa Birliği ülkelerine

Türkiye Promosyon Sektörünün, en çok yurt dışı satışlarını başta Almanya olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerine gerçekleştirdiği bilgisini paylaşan PROMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, yerli üreticilerin katılımcı olarak yerini aldığı PROMOGIFT İstanbul 2023’e farklı coğrafyalardan doğrudan satın almacılar gelecek. Dolayısıyla sektörümüz, fuarda hem mevcut pazarlarını daha da güçlendirme hem de yeni iş bağlantıları ve farklı ihracat kanalları kazanma fırsatı bulacak” dedi. Türkiye’nin gerek konumu, gerek tasarım ve üretim gücü, gerekse maliyet avantajıyla, pek çok sektörde uluslararası ölçekte rekabet gücünün bulunduğunu vurgulayan Karatemiz, özellikle yeni tedarik rotaları arayan ülkelerin, promosyon sektöründe de Türkiye’yi önemli bir partner olarak gördüğünü söyledi.

Tarsus Fuarcılık tarafından Promosyon ve Matbaa Sanayici İş Adamları Derneği (PROMASİAD) işbirliğinde gerçekleştirilecek PROMOGIFT İstanbul 2023, yurt içi ve yurt dışından 4 binin üzerinde doğrudan satın almacıyı ağırlamaya hazırlanıyor. 110’dan fazla markanın katılacağı fuarda; “Kurumsal Tanıtım Ürünleri”, “Promosyon Baskı Sistemleri”, “Kurumsal Tekstil Ürünleri”, “Hediyelik Eşyalar”, “Kırtasiye & Ofis Aksesuarları”, “Teknoloji & Elektronik Eşya”, “Matbaa Ürünleri” ve “Geri Dönüşümlü Ürünler” ana kategorilerinde binlerce yeni tasarım bir arada sergilenecek.

PROMOGIFT İstanbul 2023 hakkında detaylı bilgi almak, organizasyonda katılımcı veya ziyaretçi olarak bulunmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.